Esperal z aktywną substancją Disulfiramem to są tabletki, które przeznaczone są do implantacji podpowięziowej. Lek wszywa się najczęściej w okolicach pośladka albo łopatek. Wszywka alkoholowa Esperal skutecznie wspomaga całkowitą abstynencję.

Okres działania wszywki alkoholowej Esperal to około 8 do 12 miesięcy. Po tym czasie, jeżeli pacjent uzna, że potrzebuje nadal dodatkowego wsparcia w postaci Esperalu – zabieg można wykonać ponownie.

Do najczęściej pojawiających się objawów niepożądanych należą:

  • Mdłości i wymioty,
  • Zaczerwienienie twarzy,
  • Silne bóle głowy,
  • Podrażnienie skóry,
  • Zawroty głowy,
  • Lęk przed śmiercią,
  • I inne.

Zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal jest całkowicie bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Ta forma znieczulenia pozwala na wykonanie zabiegu nawet u najbardziej wrażliwych pacjentów.

Tak, lek stosowany w naszym gabinecie jest całkowicie oryginalny. Po zabiegu pacjent otrzymuje stosowne zaświadczenie.

Przed zaszyciem nie trzeba wykonywać dodatkowych badań ani nie jest wymagane skierowanie. Na zabieg należy przyjść całkowicie trzeźwym. Wymagane jest minimum 24 godziny abstynencji. Im dłuższa przerwa w spożywaniu alkoholu – tym lepiej.

Leczenie wszywką alkoholową Esperal przeznaczone jest przede wszystkim dla osób zmagających się z chorobą alkoholową, którym ciężko jest utrzymać całkowitą abstynencję.

Wszywka alkoholowa Esperal jest farmakologicznym wsparciem w kompleksowej walce z chorobą alkoholową. Stosowana samoistnie nie wyleczy pacjenta z uzależnienia. Konieczne jest skorzystanie z psychoterapii. Należy także pamiętać o pozytywnym nastawieniu pacjenta oraz jego silnej motywacji. Tylko dzięki odpowiedniej motywacji można osiągnąć całkowitą i długotrwałą trzeźwość.

Wszywkę alkoholową Esperal wszywa się najczęściej w okolicach łopatek albo mięśnia pośladkowego. Są to miejsca niezwykle dyskretne.

Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji uzależnionego pacjenta: jego wagi, zaawansowania choroby alkoholowej. Ostateczną decyzję co do ilości leku podejmuje chirurg po wstępnej rozmowie medycznej z uzależnionym pacjentem.